مرجع خبری رئال مادرید : رئال مادرید فصل نقل و انتقالات زمستان را بدون خرید بازیکن پیگیری کرد. رئال در زمستان سابقه خریدهای موفق مثل مارسلو و هیگواین را داشته اما خریدهای ناموفقی نیز در کار بوده است:

1- گراوسن: یک افتضاح در خط دفاعی
در زمستان 2005، رئال مادرید در رده دوم جدول قرار داشت و هفت امتیاز از بارسای رونالدینیو عقب بود.  در آن فصل کاماچو، گارسیا رمون و لوکزمبورگو مربیان رئال بودند  و تیم در فاز دفاعی انسجام لازم را نداشت. برخی تقصیر را گردن بکام، فیگو، زیدان و رائول در میانه زمین می انداختند. بدین ترتیب رئال برای آن که بهتر دفاع کند به سراغ گراوسن رفت و برای خرید بازیکن دانمارکی 3.4 میلیون یورو پرداخت. این بازیکن منحصربفرد که بیش از حد خشن بود، القابی مثل “غول، “شرک” و … را از آن خود کرده بود. یکی از عجیب ترین اتفاقات برا یاو درگیری با روبینیو در تمرین بود. او یک سال و نیم در رئال بود که 49 بازی داشت و یک گل زد. هرگز در رئال جام نبرد.

2- کاسانو: شبگردی هایش بیشتر از گلهایش بود
در زمستان 2006 رئال بحران زده می خواست با خرید در زمستان خودش را نجات بدهد. تیم در لالیگا چهارم بود و 13 امتیاز از بارسلونا عقب بود.رونالدو با 15 گل اقای گل تیم بود. فقط روبینیو با 12 گل در اولین فصلش انتظارات را برآورده کرده بود. پرز به دنبال مهاجم بود و با پرداخت 5.5 میلیون یورو به رم، کاسانو را خرید. این بازیکن در ایتالیا به خاطر تکنیکی بودنش به عنوان مهاجمی آینده دار شناخته می شد. اما کاسانو در رئال موفق نبود و در یک سال و نیم در 29 بازی در رئال چهار گل زد. چند سال بعد او در کتاب بیوگرافی خود فاش کرد که کل زندگیش در مادرید به شبگردی، رابطه های عاشقانه و خوردن غذاهای خوشمزه سپری شده است.البته کاسانو با رئال قهرمان لالیگا شد.

3- گاگو: نتوانست ردوندوی جدید باشد
در زمستان بعدش رئال برای آینده بازیکن خرید. تیم در لالیگا سوم بود اما تیم کاپلو نگران کننده بازی می کرد و زوج دیارا – امرسون در  هافبک درخشان نبودند. سه بازیکن در زمستان خریده شدند : مارسلو، هیگواین و گاگو. گرانترین آنها گاگو بود که برایخ ریدنش از بوکاجونیورز 20 میلیون یورو هزینه شده بود. این بازیکن در پس تهافبک دفاعی بازی می کرد و با توجه به ملیت آرژانتنی برچسب ردوندوی جدید را داشت اما نتوانست که فوتبالی شبیه “شاهزاده” را ارائه بدهدو. چهار سال و نیم در رئال بود که دو لالیگا، یک کوپا و یک سوپرجام اسپانیا برد و در 121 بازی برای رئال یک گل زد.

4- هونته لار: به کار نیامد و مفت فروخته شد
در زمستان 2009 رئال کار سختی مقابل بارسای گواردیولا داشت. رئال دوازده امتیاز از بارسا عقب بود. رامون کالدرون سه بازیکن در زمستان خرید : لاس، فائوبرت و هونته لار. مهاجم هلندی از اژآکس به رئال آمد. او که برایش 27 میلیون یورو هزینه شده بود در 10 بازی و 1122 دقیقه هشت گل زد و میانگین خوب هر 140 قدیقه یک گل را داشت. اشتباه محاسباتی باعث شد که از لیست چمپیونزلیگ خط بخورد. با توجه به قوانین آن زمان با توجه به این که هم او و هم لاس در لیگ اروپا بازی کرده بودند فقط یکی می توانست در چمپیونزلیگ بازی کند. این اشتباه باعث شد که که خوانده راموس ترجیح بدهد از لاس استافده کند و او را خط بزند. پرز این مهاجم را با 15 میلیون یورو فروخت که رقم کمی بود. این بازیکن در شالکه بهترین روزهایش را داشت و 126 گل زد

5- فائوبرت: چرت روی نیمکت
اما فائوبرت را می توان فاجعه ترین خرید زمستانی رئال دانست. رئال برای خرید قرضی این بازیکن از وستهام 1.5 میلیون یورو هزینه کرد. گزینه محبوب رئال آنتونیو والنسیا از انگلیس بود اما این باشگاه 30 میلیون یورو خواست. رئال به جای او فائوبرت را خرید. بازکین فرانسوی در دو بازی در رئال 54 دقیقه حضور داشت. ماندگارترین تصویر او چرت زدن روی نیمکت در یکی از بازیها بود.