مرجع خبری رئال مادرید : امیلیو بوتراگوئنو مدیر روابط اکادمیک رئال در کنفرانس مطبوعاتی مندی گفت:”عصر بخیر. فرلاند عزیز، خوشحالیم که به خانه جدیدت به تو خوشامد می گوییم. تو یک الگو برای برتری طلبی هستی که در باشگاه ما اهمیت بالایی داری. حالا چالش بزرگی پیش روی توست: موفقیت در رئال مادرید. همه ما آماده ایم تا در دوران جدیدت به تو کمک کنیم. خوشحالیم که می توانیم تو را در کنار خود داشته باشیم. عصر بخیر و خوش آمدی.”

حس لی:”خیلی خوشحالم که می توانم در بهترین باشگاه دنیا بازی کنم و این پیراهن را بپوشم. امیدوارم جامهای زیادی با این باشگاه ببرم.”

جراحی زانویش ، ده سال پیش که باعث شد در آستانه ویلچرنشینی قرار بگیرد:”در مورد مشکلات صحبت نمی کنم. بلکه در این مدت با جاه طلبی تلاش کردم تا به این جا برسم. هرگز نا امید نشدم. همیشه به رویایم باور داشتم و رویایم حالا محقق شده است.”

وقتی فهمید رئال او را می خواهد:” در ابتدا باور نمی کردم چون باشگاه بزرگی است و حضور در این باشگاه بی نظیر است. امیدوارم که همه چیز برای من خوب پیش برود.”

اهداف و رویاها:” برای یادگیری در این جا هستم. سعی می کنم بیشترین بازی ممکن را داشته باشم و هواداران و باشگاه را خوشحال کنم.”

شرایط بدنی بهتر نسبت به مارسلو:”تا کنون همدیگر را بدون پیراهن ندیده ایم تا نظر بدهیم (می خندد) اما چیز دیگری در موردش ندارم که بگویم. باید همدیگر را ببینیم و صحبت کنیم.”

می توانی با مارسلو در رئال و لوکای هرناندز در تیم ملی فرانسه رقابت کنی؟” نمی دانم. مربی تصمیم می گیرد که چه کسی بازی کند. در طول فصل تصمیم می گیریم”

زیدان:”هنوز با او صحبت نکردم و امیدوارم به زودی صحبت کنیم.”

فشار برای تبدیل شدن به دومین دفاع چپ گران تاریخ:”در مورد فشار صحبت نمی کنم. این مربوط به توافق بین باشگاه هاست و من بیشترین تلاشم را انجام می دهم.”

واران:”به من گفته که ئال بهترین باشگاه دنیاست و به من کمک می کند تا هماهنگ شوم. برایم حضورش کار را آسان تر خواهد کرد. با هم در تیم ملی بازی کرده ایم.”

امباپه و پوگبا؟” چرا که نه؟ بازیکنان باکیفیتی هستند اما در مورد رئال با هم صحبت نکردیم.”

مشکلات در زندگی شخصی:”وقتی 15 ساله بودم زانویم را جراحی کردم. به من گفتند که دیگر نمی توانم بازی کنم. مدتی ویلچرنشین بودم. شش، هفت ماه در بیمارستان بودم تا دوباره بتوانم قدم بزنم و حالا در ئرال هستم. بی نظیر است.”

چالش ها و اهداف:”رئال مادرید می تواند خیلی چیزها به من بدهد و در مورد سبک زندگی به من چیزهای زیادی بدهد. چرا نتوانیم بیشترین جام ممکن را با هم ببریم.”

اهمیت زیدان:”وقتی به این جا آمدم کمی استرس داشتم. حالا می توانم باور کنم که بازیکن رئال هستم. حضور زیدان مسبما مهم است و روند هماهنگی را آسان خواهد کرد چون او هم فرانسوی صحبت می کند.”

سبک بازی:” در ابتدا مهاجم و وینگر بودم. بعدش هافبک شدم و حالا دفاع چپ هستم. در لیگ فرانسه خیلی دفاع می کنیم اما در حملات هم حاضر می شوم.”

زیدان:”باعث افتخارم است که با اسطوره ای نظیر او در یک رختکن باشم. وقتی بچه بودم بازیهایش را می بینم و حالا فوق العاده است که با هم کار کنیم.”

نیمکت نشینی:”مشکلی ندارم که فیکس یا نمیکت نشین باشم. همیشه د رچنین باشگاه هایی رقابت وجود دارد. فصل هنوز تمام نشده و نمی دانم که زیدان چگونه می خواهد بازی کند. ”

رقابت با مارسلو:” از سبک بازی رئال خیلی خرسند هستم و او هم از حضورم خوشحال است. کیفیتش را می دانم و دوران فوتبال بی نظیری داشته است.”

برای بازی کنار کدام بازیکن بیشتر هیجان داری؟” حقیقتا همه. در خط دفاع با راموس اما بنزما را هم دوست دارم. نمی توانم از همه اسم ببرم اما همه را دوست دارم.”

هماهنگی با لالیگا:”ريالبلا این تورنمنت را دیدم. ببینیم چه می شود. باید هماهنگ شوم. تورنمنت خوبی برای من است.”

این که بعد از یک فصل بد آمدی به سود توست؟” تواضح خواهم داشت. فصل خوبی در باشگاهم و تیم ملی داشتم اما امیدوارم در رئال هم فصل خوبی داشته باشم.”

بهتر است به عنوان یک بازیکن جوان در رئال باشی یا بازیکن تثبیت شده ؟” بهتر است که بیایی تا بازی کنی. اما من مربی نیستم و تصمیم نمی گیرم که چه کسی بازی کند یا نه.”

-*-*-*-*-*-*-*-

مرجع خبری رئال مادرید : یکی از اولویت های رئال تقویت ترکیبش در میانه زمین است. کریستین اریکسن دانمارکی کی از گزینه های رئال است.

رئال در نظر دارد که با پرداخت 50 میلیون یورو به علاوه سبایوس دل تاتنهام را نرم کند و کریستین اریکسن را به خدمت بگیرد.