مرجع خبری رئال مادرید : پنجره نقل و انتقالات تابستانی رئال مادرید در حالی به اتمام رسید که همه حس می کنند که رئال می توانست بهتر شود. هشت اشتباه رئال مادرید در نقل و انتقالات را مرور می کنیم:

1- انقلاب در ترکیب نشد: رئال مادرید قرار بود که در این تابستان کاملا متحول شود اما در حال حاضر به جز هازارد بقیه ترکیب ها برای نیمکت هستند. خرید پنج بازیکن برای نیمکت به معنی انقلاب و تحول نیست.

2- خریدهای سنگین: رئال مادرید نیاز به سرمایه گذاری داشت و به همین خاطر 305 میلیون یورو برای جذب شش بازیکن هزینه کرد (هازارد، یوویچ، آرئولا، مندی ، میلیتائو و رودریگو گوئس) اما در حال حاضر برخی اعتقاد دارند که هزینه انجام شده با کیفیت بازیکنان جذب شده نمی خواند. رئال مادرید این همه هزینه کرد تا اینده را بخرد در حالی که مشکل اصلی تیم مربوط به حال است.

3- از دست دادن فرصت خرید بازیکنان ارزان:رئال مادرید می توانست در ترکیبش رگیلون، هرموسو، اودگارد و حتی پابلو سارابیا را داشته باشد.  سرجیو و مارتین از آکادمی بودند، قیمت سارابیا و هرموسو هم روی هم کمتر از 25  میلیون یورو آب می خورد. اما رئال ترجیح داد که بازیکنان دیگر را با قیمت های گزاف به خدمت بگیرد.
4- نخریدن بازیکن مورد نظر مربی: زیدان حامی اصلی جذب پل پوگبا بود. این بازیکن گران بود اما هافبکی شبیه او در ترکیب نیست. بازیکنی جنگنده که به بازی به سبک مودریچ و کروس ریتم بدهد.
5- مازادها جدا نشدند: زیدان در حال حاضر پوگبا را ندارد اما بیل و خامس را دارد. دو بازیکنی که زیدان به هیچ وجه نمی خوسات بماند. به هر صورت زیزو چاره ای جز استفاده از  آنها ندارد. رئالی ها هنچنان از خود می پرسند که رئال چطور نتوانسته در شرایط فعلی بازار درآمد خوبی از فروش دو بازیکن کلمبیایی و ولزی کسب کند و پول فروش پوگبا را به دست بیاورد. دو بازیکنی که دستمزد بالایی هم دریافت می کنند. بازیکنانی ضعیف تر از این دو در بازار فعلی نقل و انتقالات با ارقام نجویم فروخته می شوند. ماریانو هم دیگر مازادی بود که ماندنی شد.
6- ترکیب ناهمگون: چهار هافبک میانی و 9 عنصر هجومی: ترکیب رئال مادرید هیچ هافبک میانی نخرید و کاملا ناهمگون است. چهار هافبک خالص در تیم هستند یعنی کاسمیرو، مودریچ، کروس و والورده. اما تیم 9 عنصر هجومی دارد. مشخص نیست که اگر رئال نمی خواست هافبک میانی بخرد چرا مارکوس یورنته و دنی سبایوس را از دست داد.
7- بدون رقیب برای کاسمیرو: بازیکن برزیلی تنها هافبک دفاعی تیم است و اگر مصدوم یا محروم شود هیچ کس نمی تواند جایش را پر کند. به خصوص که کروس در پست هافبک دفاعی عملکرد جالبی ندارد.
8- یک مدافع میانی فیکس: عملکرد ضعیف واران در فصل گذشته در فصل جاری نیز ادامه دارد. راموس نیز سنش بالا رفته است. در این شرایط منطقی بود که رئال مادرید در خط دفاعی خریدهایی برای تبدیل شدن به بازیکن فیکس داشته باشند. میلیتائو جذب شده اما هنوز در بازیهای رسمی بازی نکرده است.