مرجع خبری رئال مادرید : استادیوم ملک عبدالله در شهر جده عربستان میزبان سوپرجام اسپانیا خواهد بود که بین 18 تا 22 دی برگزار می شود. رئال باید در روز 18 دی در این استادیوم به مصاف والنسیا برود و در صورت پیروزی در روز 22 دی در فینال به مصاف برنده بازی بارسا و اتلتیکو می رود.

این ورزشگاه گنجایش بیش از 60 هزار هوادار را دارد که در می 2014 در بازی الاهلی و الشباب افتتاح شد. البته مجموعه ورزشی که شامل این استادیوم است در سال 2009 افتتاح شد که یک استادیوم بسکتبال ده هزار نفری و یک پیست دو و میدانی نیز در آن وجود دارد. این مجموعه ورزشی بزرگ 45 هزار جا برای پارکینگ هم دارد.

طراحی استادیوم به شکلی است که بیشترین سایه ممکن را ایجاد کند و از سویی به نسبت دریای سرخ تهویه بهتری داشته باشد. سقف این ورزشگاه، نور افتاب را بازتاب می دهد و یک اثر بینایی ایجاد می کند که شبیه ماسه های ساحل است. بیش از شصت هزار صندلی استادیوم در سه طبقه مختلف قرار گرفته است. این استادیوم در بازه 14 ماه ساخته شده است. هشت هزار کارگر در سه شیفت برای ساخت استادیوم کار کردند تا به موقع به فینال جام حذفی اسپانیا در روز 1 می 2014 برسد. این استادیوم بالاترین تکنولوژی ممکن را دارد. یک سوئیت شیک برای خانواده سلطنتی در حین مسابقات و یک سالن اجتماعات بخش های دیگری از این ورزشگاه هستند.

این ورزشکاه که “جواهر درخشان” جده نام دارد، با هزینه 510 میلیون یورویی حکومت عربستان در مدت چهار ماه ساخته شده است.سقف این ورزشگاه توسط ایتالیایی ها ساخته شده است. روی دیوارهایش 150 نقاشی مختلف توسط هنرمندان عربستانی کشیده شده است و 30 جایگاه برای افراد بسیار بسیار مهم  که خانواده سلطنتی هستند، تعبیه شده است.