مرجع خبری رئال مادرید : توماس رونکرو سردبیر نشریه آس در مورد بازی رئال مادرید و بیلبائو نوشت.

برد قهرمان
بدون ارائه نمایشی زیبا، بدون ارائه کارهای شگفت انگیز، بدون منتظر ماندن برای اتفاقاتی بازی ساعاتی بعد مقابل ویارئال … رئال مادرید در سن مامس کاری کرد تا سکون ناشی از سکوهای خالی شکسته شود و یک پیروزی شایسته برای قهرمان آینده لالیگا به دست بیاید. زیدان توانسته طوری تیمش را برای قهرمانی آماده کند تا جذاب و منظم باشند و از نظر ذهنی و بدنی آمادگی کامل را داشته باشند. رئال مادرید به خاطر داور ویدیویی برنده نمی شود. برنده می شود چرا که همان طور که آلفردو دی استفانوی بزرگ که اگر زنده بود، شنبه 94 ساله می شد، گفت:” هیچ بازیکنی به اندازه کل یک تیم خوب نیست.” همدلی و اتحاد تیم فوق العاده است. حتی مودریچ در سن 34 سالگی می تواند درس بدهد که یک هافبک مدرن چگونه بازی کند. حرکت در پست های مختلف، کنترل بازی پر رفت و برگشت، کمک برای کنترل خط هافبک حریف، تملک توپ، پاس نهایی و …  وقتی بازیکن کروات می نوازد، بقیه همراهی می کنند. فراموش نکنید که واران در دفاع نبود و هازارد همچنان بازی نمی کند و نمی دانیم که مشکلش چیست. اما رئال مادرید مثل یک ساعت سوئیسی دقیق کار  می کند. تا جایی که به یاد دارم رائول گارسیا در حال حاضر روی دور است و ویلیامز یک کابوس برای خط دفاعی حریفانش تا قبل از بازی امروز بوده است. میلیتائو با یک بازی عالی و نمره بیست تردیدها را از بین برد،روی یکی از صحنه ها به شکلی فوق العاده جلوی حرکت انفجاری ویلیامز را گرفت. رائول گارسیا هم دید که این راموس است که کابوس مهاجمان … و دروازه بان های حریف است. کاپیتان با افتخار به آقای محوطه جریمه تبدیل شده است.

پیام ها
زیدان همچنان عامل اصلی این موفقیت است. تنها چیزی که هنوز قطعی نیست زمان دقیق اعلام قهرمانی شاره 34  است. مربی فرانسوی با نیمکت نشین کردن کروس به سود والورده یک گیام فرستاد. برای بازیهایی که به قدرت بیشتری در خط هافبک نیاز است، بازیکن اروگوئه ای را در کنار کاسمیرو ترجیح می دهد. او پیام مستقیم تر و سخت تری علیه بیل فرستاد. این بار رودریگو و آسنسیو جلوتر از او بودند (مارکو در اولین فیکس شدن پس از بازگشت عالی بود) ذخیره ها هم وینیسیوس و لوکاس بودند که دومی از مصدومیت برگشته بود. حس می کنمکه زیزو حتی براهیم را هم به بازیکن ولزی ترجیح می دهد و این عادلانه است. در این جا کسی که بیشترین دستمزد را می گیرد یا قبلا در فینال ها گل زده بازی نمی کند بلکه کسی بازی می کند که هر روز عشق و احترامش را نشان می دهد.

کاپیتان اشتباه نمی کند
یک بار دیگر راموس پنالتی زد.  این دفعه می بینیم که بار تیم را در لحظات کلیدی به دوش می کشد و به درستی کارش را انجام می دهد. راموس شیفته مسئولیت است و می خواهد احساس رئیس بودن داشته باشد.  راموس رهبر تیم است و به همین خاطر با اطمینان و انگیزه پنالتی می زند. همان طور که مایکل جردن در اوتاه همیشه در لحظات کلیدی ضربات نهایی را می زد. راموس ده گل در لالیگا زده که برای یک دفاع میانی آمار فوق العاده ایست. او به صورت غیرعمد پای رائول گارسیا را لگد کرد اما باید بگویم که سرجیو دوربین پشت گوش خود ندارد و او را ندید. اگر قرار باشد چنین صحنه هایی پنالتی گرفته شود به فوتبال ضربه می خورد. از طرفی مهاجم بیلبائو در آفساید بود. بیشتر از این سوال نپرسید!

بدون دستکم گرفتن
به لالیگا نزدیک تر می شویم. هر لحظه قهرمانی لالیگای قرنطینه مشخص تر می شود. اما روحیه خجالتی زیدان را دوست دارم. دوازده بازی مانده و کسی چیزی را کادو نمی دهد. آلاوز در بازی جمعه برای بقا وارد خواهد شد. دوشنبه بعدش نوبت گراناداست که لیگ اروپا را می خواهد. پنجشنبه هفته بعد ویارئال برای رسیدن به چمپیونزلیگ پیروزی می خواهد. فقط ممکن است که لگانس به عنوان تیم سقوط کرده به هفته آخر برسد.