مرجع خبری رئال مادرید : امیلیو بوتراگوئنو مدیر روابط عمومی رئال مادرید در اجلاس جهانی فوتبال با حضور نمایندگان باشگاه های برایتون، اورلاندو، باری شرکت کرد و در مورد مسائل مختلف صحبت کرد.

بحران کرونا :”مهم است که بدانیم که این بحران مربوط به فوتبال نیست. جهانی است و فوتبال هم بخشی از دنیاست. این یک بحران جهانی است و فوتبال هم بخشی از دنیا و جامعه است. این روی فوتبال تاثیر می گذارد. نمی توان دقیقا گفت که چه می شود اما می توان پیش بینی کرد که شرایط با تابستان های دیگر متفاوت است. لحظات سختی را مثل جنگ داخلی یا بحران های اقتصادی دیگر سپری کردیم اما در گذشته سانتیاگو برنابئو مدیر ما بود که توانست باشگاهمان را به یک باشگاه مدرن و منسجم تبدیل کند. باشگاه ما درسهای مختلفی گرفته : اول  این که هیچ غیرممکنی وجود ندارد، دوم این که سعی می کنیم از مشکلات عبور کنیم و سوم این که سعی می کنیم متحد باشیم.”

شرایط جدید :” صنعت فوتبال باید انعطاف پذیر باشد و تلاش می کنیم تا در این حقیقت جدید زندگی کنیم. رئال مادرید 118 سال قدمت دارد و لحظات سختی را مثل جنگ داخلی یا دوران بعد از جنگ پشت سر گذاشت که در اسپانیا بحران اقتصادی شدیدی ایجاد کرد. زمانی که پرز مدیر رئال شد هم بحران مالی شدیدی وجود داشت اما به لطف استراتژی ورزشی مستحکم توانست از این لحظات عبور کند.”