مرجع خبری رئال مادرید : ایکر کاسیاس کاپیتان اسبق رئال مادرید در مورد بازنشستگی از فوتبال و بازگشت به رئال مادرید صحبت کرد.

جدایی پرحاشیه از رئال مادرید :” جدایی از رئال مادرید خیلی سخت بود اما آن جا خانه من است. جدایی ما مثل طلاق یک زوج بود، ممکن است که حرفهای نا به جایی زده شده باشد اما با گذشت زمان همه چیز آرام شده است. وقتی دو ، سه سال از طلاق می گذرد روابط عادی می شوند. اخیرا رابطه ام با فلورنتینو آرام تر بوده و گفته که باید به رئال مادرید برگردم. با هم صحبت خواهیم کرد چرا که رئال مادرید خانه و زندگی من است. اخیرا پرز با من تماس گرفته و پیشنهادی داده (در نقش مشاور) و به زودی جلسه خواهیم گذاشت و صحبت می کنیم.”

انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال اسپانیا:”تقریبا کمپین انتخاباتی خود را آماده کرده بودم اما کم کم فهمیدم که مسائل سیاسی در این زمینه بیشتر دخالت دارند. این یک جنگ نابرابر بود و تصمیم گرفتم که کنار بکشم.”

عارضه قلبی:” هیچ پزشکی به من مجوز بازگشت به فوتبال را نداد. یک سال پیش با دوستانم ناهار می خوردم و روز بعدش دچار عارضه قلبی شدم و همه چیز عوض شد. خوشبختانه پزشک باشگاه پورتو خیلی سریع اقدام کرد در غیر این صورت جانم را از دست می دادم. به همین خاطر دلیلی ندارد که بخواهم ریسک کنم. تفکرم کاملا عوض شده است. این اتفاق باعث شد که با جدیت بیشتری تصمیم بگیرم و از تصمیم های ناگهانی دور شوم. قبلا خیلی کینه ای بودم و می گفتم که از هر کسی که با من رفتار بدی داشته باشد، انتقام می گیرم. حالا اما سعی می کنم که به دنبال این چیزها نباشم و فقط از زندگی لذت ببرم. یک سال پیش زندگی من و همسرم سارا عوض شد و فهمیدیم که باید از چیزهایی که داریم لذت ببریم چرا که نمی دانی فردا چه می شود.”

بازگشت به رئال مادرید:”دوست داشتم بمانم اما شرایط طوری پیش رفت که دوره متفاوتی را سپری کردم. قطعا باید نقش جدیدم را بررسی کنم و بعد از آن  تصمیم بگیرم. با آرامش تصمیم خواهیم گرفت. از فوتبال رفتم آن هم در حالی که نخواستم زندگی ام را به خطر بیاندازم. هنوز چیزی تمام نشده اما به دوره جدیدم در رئال مادرید اطمینان دارم.”