مرجع خبری رئال مادرید : سه شنبه شب رئال مادرید و منچستر سیتی سومین مصاف خود را در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا برگزار می کنند.

اولین مصاف این دو تیم در 18 سپتامبر 2012 بود که اولین بازی رئال در مرحله گروهی چمپیونزلیگ فصل 2012/13 به حساب می آمد که در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو برگزار شد که در یک بازی نفس گیر رئال مادرید در ثانیه های پایانی با گل زیبای رونالدو توانست از سد منچستر سیتی بگذرد در آن بازی ادین ژکو روی حرکت و پاس زیبای توره در دقیقه 69 منسیتی را یک بر صفر پیش انداخت اما در دقیقه 76 روی پاس عرضی دیماریا مارسلو با شوتی زیبا با پای راست دروازه جو هارت را فرو ریخت . در دقیقه 85 آن بازی روی یک ضربه ایستگاهی از زاویه بسته کولاروف دروازه رئال را به شکل عجیبی روی اشتباه آلونسو و ایکر کاسیاس باز کرد. اما بلافاصله باز هم روی هنر دیماریا و ضربه زمینی و فنی بنزما که به عنوان یار جانشین به میدان آمده بود بازی دو بر دو شد. در ثانیه های آخر بازی کریستیانو رونالدو با عبور از زابالتا و شوت از زاویه بسته سه امتیاز شیرین را به رئال مادرید بخشید و مربی پرتغالی را بشدت به وجد آورد.اما بهترین بازیکن آن میدان یحیی توره ساحلی عاجی انتخاب شد.

cristiano-ronaldo-558-winning-goal-in-real-madrid-3-2-manchester-city-for-the-champions-league-2012-2013

دومین بازی رئال مادرید و منچستر سیتی در تاریخ چمپیونزلیگ در 21 نوامبر 2012 برگزار شد که بازی برگشت رئال – سیتی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان فصل 2012/13 بود که در ورزشگاه اتحاد شهر منچستر برگزار می شد . در آن بازی که جیانلوکا روچی داور ایتالیایی قضاوت آن را بر عهده داشت ، تصمیمات داوری بشدت به ضرر رئال مادرید بود . در دقیقه 10 آن بازی کریم بنزما روی سانتر زیبای آنخل دیماریا با بغل پایی زیبا دروازه سیتیزن ها را فرو ریخت و در دقیقه 74 نیز در یک تصمیم عجیب از طرف داور و اعلام پنالتی برای منسیتی و دادن کارت زرد دوم به آلوارو آربلوا و اخراج وی از زمین مسابقه زمینه به ثمر رسیدن گل تساوی را برای آبی آسمانی های شهر منچستر فراهم کرد و سرخیو آگوئرو بازیکن سابق اتلتیکو مادرید از روی نقطه پنالتی بازی را به تساوی کشاند و این نتیجه تا پایان بازی برقرار بود.

Man-City-v-Real-Madrid-Karim-Benzema-goal_2864252

در جدول گروه دی که رئال و سیتی در آن گروه قرار داشتند در نهایت رئال مادرید با 11 امتیاز دوم شد و به مرحله بعدی صعود کرد اما منچستر سیتی فقط با کسب سه امتیاز در رتبه چهارم جای گرفت و به طور کامل از رقابت های اروپایی کنار رفت.

آن فصل آخرین فصل حضور مربی پرتغالی در رئال مادرید بود و در منچستر سیتی نیز روبرتو مانچینی سرمربی کنونی اینتر میلان وضعیت خوبی را سپری نمی کرد و در آخر فصل مانچو نیز از کار برکنار شد.

اکنون سومین بازی این دو تیم نیز در ورزشگاه اتحاد شهر منچستر برگزار خواهد شد باید دید که این بار چه نتیجه ای رقم می خورد.

کلیپ تمامی گل های رئال مادرید به منچستر سیتی در چمپیونزلیگ