دوشنبه, فروردین 30, 1400
   
Text Size

Joomla!

گری نویل :" رونالدو از ضعف مدافعان به نحو احسن استفاده می کند "

http://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2013/02/11/champions/1360613249_594683_1360613480_noticia_normal.jpgمرجع خبري رئال مادريد : گری نویل ، اسطوره یونایتد که حالا بخشی از کادر فنی تیم ملی انگلیس و مفسر ورزشی است ، در مورد بازی چهارشنبه تیم سابقش و رئال صحبت کرد . وی گفت :" رونالدو عظیم الجثه است . از هر ضعفی برای خودنمایی به مدافعان حریف استفاده می کند . این کار همیشگی اوست . "
وی افزود :" در سالهای اول ، درون زمین سر در گم بود . فرگوسن به او گفت که در سمت راست یا چپ بازی کند . هیچ کس شبیه او نبود . او خودش پستش را انتخاب کرد . سعی می کرد که نقطه ضعیف خط دفاع حریف را پیدا کند و از همان جا نفوذ کند . باعث شد که بفهمم که گاهی بهتر است که جایش در زمین قطعی نباشد . "
نویل ادامه داد :" او بازیکنی با استعداد بود که از هر کس دیگری که درون زمین دیده ایم بهتر بود . بازی پس از بازی بهتر شد . "   

 

ونگر :" سیل توجهات به سمت رونالدو خواهد بود "

مرجع خبري رئال مادريد : آرسن ونگر ، مربی آرسنال توضیح داد :" کریستیانو بازیکن بزرگی است و می تواند تفاوت ایجاد کند . " وی که در مورد بازی چهارشنبه میان رئال و یونایتد صحبت می کرد افزود :" مطمئنا تقابل با تیم سابق ، سیل توجهات را به سمت رونالدو می رود . " 
وی افزود :" باید دید که کریستیانو چطور در بازی برگشت در اولدترافورد واکنش نشان می دهد . این بازی خیلی برابر خواهد بود . نمی توان برای تیمی شانس بیشتری قائل بود . این که رئال دیگر برای لالیگا نمی جنگد . باعث می شود که همه توجهشان به سمت چمپیونزلیگ باشد . "   

 

محک بزرگ ده خیا در بازگشتش به مادرید

مرجع خبري رئال مادريد : الکس فرگوسن در تابستان 2011 با خرید داوید ده خیا ، تصمیم گرفت که این گونه جای ادوین فن در سار را پر کند . دروازه مادریدی کار سختی برای جلب رضایت مربی اسکاتلندی داشت . 
دروازه بان اسبق اتلتیکو با این که سخت تلاش کرد ، هنوز روی خروج هایش مشکل دارد اما به ندرت پیش می آید که در یک بازی ، دو ، سه توپگیری خوب نداشته باشد .
البته نباید فراموش کرد که یونایتد در 20 بازی اول تیمش د رلیگ 28 گل خورده است و از نظر دروازه بانی بی ثبات بوده است . سیستم چرخشی درون دروازه چندان جواب نبده و حتی ده خیا را ضعیف تر هم کرده است . ده خیا در بازیهای اخیر تیمش بهتر شده و در پنج بازی اخیر لیگ فقط سه گل خورده است : لیورپول ، تاتنهام و ساوتهمپتون تنها تیمهایی بوده اند که دروازه او را گشوده اند . او در دروازه های اخیر ثبات بیشتری داشته است .
از طرفی لیندگارد ، دروازه بان دیگر یونایتد نیز که هشت بازی در لیگ ، یکی در جام حذفی و یکی در چمپیونزلیگ داشته است ، گزینه ای نیست که بتوان او را رقیبی جدی برای ده خیا به شمار آورد .   

   

هیجان بالای انگلیسی ها برای بازی رئال - یونایتد

http://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2013/02/11/champions/1360539921_118060_1360539973_noticia_normal.jpgمرجع خبري رئال مادريد : برای انگلیسی ها انگار این هفته بازی دیگری در اروپا نیست . برایشان والنسیا ، پی اس جی یا سلتیک اهمیتی ندارد چرا که شاید رسیدن این تیمها به مرحله یک هشتم برایشان کافی باشد . اما تقابل یونایتد مقابل مورینیو داغ ترین خبر هفته است . مربی پرتغالی در باره اش گفته بود :" این بازی را دنیا می بیند . امیدوارم آن چه که می خواهند را به آنها بدهند . 
رئال - یونایتد ، دو تیم ریشه دار و سنتی هستند . در حقیقت یونایتد تقریبا گزینه همیشگی انگلیسی ها برای چمپیونزلیگ بوده است . آنها در لیگ با غلبه بر اورتون کار قهرمانیشان را تقریبا قطعی کرده اند و حالا به اروپا نظر دارند .
این بازی مطمئنا تماشایی خواهد بود . هیچ کدام از دو تیم به دنبال دفاع مطلق نیستند . مثلا فرگوسن نمی خواهد که رافائل بازیگوش را روی نیمکت بنشاند . این بازیکن پر تحرک مسئول مهار کریستیانو خواهد بود هر چند که فرگی می داند که ستاره پرتغالی چقدر خطرناک است :" زیدان و فیگو بزرگ بودند اما هیچ کدام به خوبی کریستیانو نبودند . او را ارزان فروختیم . باید 177 میلیون می گرفتیم . "
البته احتمالش هست که اگر فیل جونز به این بازی برسد ، در کنار رافائل مسئول مهار کریستیانو باشد و در سمت راست خط هافبک قرار گیرد . در مقابل اورتون همچنین کریک ، فردیناند ، ول بک و گیگز استراحت کردند که حضورشان مقابل رئال محتمل است . بی تردید سرعت ول بک می تواند مهم باشد .   

 

آمانسیو :" رئال هرگز اقتدار خود را از دست نداده است "

http://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2013/02/11/primera/1360619836_276562_1360619886_noticia_normal.jpgمرجع خبري رئال مادريد : آمانسیو آمارو ، یکی از بهترین گلزنان تاریخ رئال مادرید به دفاع از مورینیو پرداخت و گفت که رئال مادرید هرگز " اقتدار " خود را از دست نداده است . وی در یک همایش توضیح داد :" رئال مادرید اقتدارش را از دست نداده است . رئال با تواضع ، تعصب و سختکوشی به این جا رسیده و به همین راه هم ادامه می دهد . " 
آمانسیو با یادآوری زمان پیوستنش به رئال می گوید :" دون سانتیاگو برنابئو سه بار برای خرید من تلاش کرد . حالا صحبت از آن پول خنده دار است اما در سال 1962 پرداخت ده میلیون پزو برای چهار بازیکن خیلی بو د. قبلش بارسلونا مرا می خواست و رد کردم . زندگی من با رئال بودم . رویای همه بازی در این تیم بود . "
آمانسیو با مقایسه درخشش مسی و کریستیانو با دوران فوتبالش خودش گفت :" زمان ما مشکلات زیادی برای فوتبالیست های خوب اسپانیایی وجود داشت . باندهایی وجود داشت . خوب ها ملی پوش بودند و با برخورد بدی مواجه می شدند . زمین های فوتبال خیلی با حالا قرض داشتند . قبلا ها موقعی که توپ را می خواستی بزنی باید یک شات گان حمل می کردی چرا که لگدهای بدی زده می شد . داوران ترسو بودند ، تکل های خشن را می دادند و شهامت اخراج نداشتند . فقط بازیکنان شش ستاره مثل دی استفانو و وشکاش می توانستند گل بزنند . بازیکنی مثل من همیشه برای مراقبت از خودش مشکل است . "
آمانسیو در پایان در مقایسه کریستیانو و مسی گفت :" مسی بسیار سریع و کوتاه است و با سرعت به دروازه حریف می رسد . کریستیانو اما جنگنده تر است و قوای تهاجمی بسیار بالایی دارد ، با هر دو پا خوب به توپ ضربه می زند و سرزن است . کاملا متفاوت بودند ، دو بازیکن کلاس بالا . "   

   

صفحه 2586 از 3549

/div>
style=