دوشنبه, شهریور 29, 1400
   
Text Size

Joomla!

سولسشر:" عملکرد کریستیانو و فن پرسی تاثیرگذار خواهد بود "

http://estaticos04.marca.com/imagenes/2013/02/11/futbol/futbol_internacional/1360596590_extras_mosaico_noticia_1_1.jpgمرجع خبري رئال مادريد : اوله گانر سولسشر (کریستین ساند ، 1973) اولین مراحل مربیگری خود را دارد د رمولده سپری می کند . این قاتل بی بی قیس یونایتد ، همچنان همان مدلی است . با این که در شیاطین سرخ یار فیکس نبود اما همیشه اثرش را می گذاشت . در دو تا از سه قهرمانی یونایتد در اروپا رد پای او به چشم می خورد . 
وی در مورد مربیگری خود گفت :" سالها در منچستر بودم و این بنیان فکری مرا شکل داد . نزدیک به 15 سال با فرگوسن کا رکردم و راهکارها را یاد گرفتم . تمرینات هجومی و جنگندگی او برای بردن روی من تاثیر گذاشت . او ذهنیت پیروزی را داشت و می خواست که تیمش را بهتر کند . فرگوسن به هر کسی یک فرصت می داد . تقریبا همه چیزی که می دانم را از سر الکس یاد گرفتم . "
اسطوره فوتبال نروژ در مورد تفاوت های سبک کارش با فرگی می گوید :" البته ما ذهنیت های متفاوتی داریم چرا که از نسل ها و کشورهای مختلفی هستیم . اعتقاد به خود ، تنها وجه اشتراک ماست . هر دویمان همیشه می خواهیم برنده باشیم و به جوان ها فرصت دهیم . البته فرگوسن انرژی خیلی زیادی داشت . وقتی در تعطیلات بود فکر می کنم لذت می برد اما بدش هم نمی آمد که همان موقع با رئال یا بارسا بازی کند . او همیشه می خواهد بهترین باشد . مولده تا پیش از حضور من یک تیم عادی نروژی بود که فوتبال مستقیم با زیر توپ زدن را اجرا می کرد . اما من و مربیان دیگر سعی کردیم این روند را عوض کنیم و به پاسکاری روی آوریم . فکر می کنم این باعث پیشرفت شده باشد . "
سولسشر در مورد آینده فرگوسن می گوید :" فکر نکنم بازنشسته شود . سالهاست که روی نیمکت است . جامها را می برد و انرژی می گیرد . حالا 74 ساله است و فکر می کنم که تا 75 سالگی بدون مشکل بتواند کا رکند . به نظرم برای جانشین او مهم است که باشگاه به رسومش ادامه دهد . باید سعی کنند که گزینه مناسبی را انتخاب کنند . جانشین کسی مثل فرگوسن باید شخصیت داشته باشد و یک جنگنده ذاتی باشد . "
اوله گانر در این باره که شاید خودش روزی مربی یونایتد شود هم می گوید :" شاید گستاخانه به نظر برسد اما رویای مربیگری من کار در یونایتد است . نمی گویم که این اتفاق همیشه می افتد . هر کسی که در یونایتد زمانی بازی کرده همیشه این رویا را دارد . مسلما مارک هیوز ، استیو بروز ، روی کین و ... هم چنین رویایی دارند . فرگوسن یک الگو برای همه ماست . "
وی در مورد بازی میان رئال و یونایتد گفت :" نمی شود گفت که شانس کدام تیم بیشتر است . هر دو تیم فوق العاده هستند و بازیکنان و تاریخچه بزرگی دارند . دو تیم را دو مربی بزرگ هدایت می کنند . کریستیانو برای اولین بار از زمان ترک یونایتد مقابل تیم سابقش قرار می گیرد . برای اولین بار در کل زندگیم مطمئن نیستم که کدام تیم می برد . البته که می خواهم یونایتد ببرد . دوست دارم منچستر 4-3 ببرد و رونالدو هت تریک کند . رونالدو شخصیت فوق العاده ای دارد . وقتی 17 ساله بود به این جا آمد و چند فصلی با او بودم . مرد شدنش را دیدنم . اگر بازیکنی در آن زمان بود که فکر می کردم بهترین در دنیا بمی شود ، بی تردید آن کریستیانو بود . مسی هم چهار بار تو طلا را برده اما اگر بخواهم بازیکنی را در تیمم داشته باشم آن کریستیانوست . "
سولسشر در مورد شرایط رئال گفت :" مربیان دو تیم همدیگر را خوب می شناسند . فکر می کنم که حرکات رونالدو یا فن پرسی این بازی را تعین می کند . دو تیم خیلی برابر هستند . امیدوارم که یونایتد خوش شانس تر باشد . مثل سال 2008 است که یونایتد برابر بارسا بازی کرد . پس از 0-0 در نیوکمپ ، پل اسکولز یک شوت ازراه دور زد . یک حرکت انفرادی بازی را تعیین کرد . "
وی در این باره که فرگوسن ، مخالفان ده خیا را احمق خوانده نیز خاطرنشان کرد :" اعتراض زیادی ندارم . از نظر من ده خیا یکی از بزرگترین استعدادهای دنیاست . وقتی خیلی جوان بود به منچستر آمد و کار آسانی نداشت . به نظر من خوب کار کرده است . مربی این را می داند . اگر او مخالفان را احمق خوانده ، حرف دیگری برای گفتن نیست . (می خندد) .
اسطوره نروژی یونایتد در مورد شرایط این تیم گفت :" به نظرم فن پرسی هنوز بهترین بازیکن فصل است . اما بی تردید دومین بازیکن برترشان مایکل کریک است . همیشه خوب بازی می کند . نه 10 است نه 6 بلکه در هر بازی 7 یا 8 است . رونی هم از 16 سالگی یک بازیکن درجه یک بود . سبک بازی او خیلی فرق کرده است . حالا کامل است . سخت می جنگد و در هر بازی حضور موثری دارد . همیشه 100 درصد از توانش را ارائه می دهد و توانایی بی بدیلی دارد . در حال حاضر خیلی عنصر مهمی است . چیچاریتو در یونایتد فوق العاده است و ذهنیت مناسبی دارد . آمار گلهای خوبی دارد و فرگوسن از داشتن بازیکنانی نظیر او خرسند است . همین طور چیچاریتو که با من مقایسه می شود و باعث افتخارم است . او آمار گلهای قابل توجهی می زند و وقتی بازی می کند همیشه 100 درصد تلاشش را انجام می دهد . ول بک را هم نباید فراموش کرد . او یک بازیکن قدرتی و سریع است . "
سولسشر در مورد خاطراتش از بازی با رئال گفت :" آخرین باری که مقابلشان بازی کردم با شکست 3-1 در برنابئو همراه بود . کل بازی را روی نیمکت نشستم . وقتی که 4-3 بردیم و رونالدو هت تریک کرد در بازی بود . فکر می کنم که یکی از بهترین بازیهای من بود . دو ، سه موقعیت داشتم که کاسیاس توپگیری های خیلی خوبی داشت . به نیستلروی یک پاس گل دادم و روبرتو کارلوس را اذیت کردم . به عملکردم افتخار کردم . مقابل زیدان و رونالدو چه می شود کرد ؟ رونالدو غیرقابل باور بود . او اولین بازیکنی بود که در تیمهای میهمان در برنابئو هت تریک می کرد که هواداران خودمان هم تشویقش کردند . "
وی در مورد روابطش با رئالی ها گفت :" یادم است که با گری نویل ، ورون ، گیگز و بکام یک کلیپ تبلیغاتی برای پپسی ضبط می کردیم که کاسیاس و رائول نقش گاوباز ها را داشتم . پوسترش را به نشانه یادبود دارم . یورو 2000 را هم به یاد دارم . اسپانیا را 1-0 بردیم . هیرو و رائول به من تولد پسرم را پیش از بازی تبریک گفتند . "   

 

منچستر یونایتد ، زادگاه فوتبالی رونالدو

مرجع خبري رئال مادريد : سر الکس فرگوسن مطمئنا تاثیرگذار ترین شخص در زندگی ورزشی کریستیانو رونالدوست . مربی اسکاتلندی در زمانی که فقط یک فصل در سطح اول بازی کرده بود و در 31 بازی پنج گل برای اسپورتینگ زده بود ، او را به خدمت گرفت تا مدتها در یونایتد حکمرانی کند . 
کریستیانو خیلی زود مسیرش را در فوتبال رقابتی انگلیس پیدا کرده . خوزه دنیس ، پدر اصلی او در سال 2005 فوت شد و در سال 2006 پس از درگیری که با وین رونی در جام جهانی 2006 داشت ، همه چیز در انگلیس بر علیه او شد اما در همه این لحظات ، فرگی بزرگترین حامی او بود .
فرگوسن ، رونالدو را در سال 2003 به خدمت گرفت . پس از بازی دوستانه میان اسپورتینگ و یونایتد او را پسندید . کریستیانو آن روز خط دفاع تیم انگلیسی را بیچاره کرد و یک گل هم زد تا هم مربی اسکاتلندی و هم دیوید گیل ، بدون تامل به سراغش بروند . البته توافقات قبلی شب قبلش انجام داده بود . فرگوسن با خورخه مندس و اسپورتینگ به توافق رسیده بود که برای این انتقال 12 میلیون پوند بپردازد . کارلوس کی روش ، دستیار وقت فرگوسن بود که او را آنالیز کرده بود و بازیش را پسندیده بود .
کریستیانو به منچستر رفت و قرارداد جدیدش را امضا کرد . شماره 7 بکام ، کانتونا و بست توسط فرگوسن برای او کنار گذاشته بود . اولین بازی رونالدو در لیگ انگلیس در بولتون بود . پانزده دقیقه بازی کرد و سه پاس گل داد .
پس از آن ، کریستیانو تبدیل به محبوب سکوهای اولدترافورد شد . گاهی اوقات به خاطر تکروی زیاده از حد از او انتقاد می شد اما سر الکس و هم تیمی هیاش هرگز به توانایی های مرد پرتغالی تردیدی نداشتند . در سال اولش جام حذفی را برد ، د رسال دومش هیچی نبرد و در سال سوم جام اتحادیه را کسب کرد .
فرگوسن تصمیم گرفت که رونی را به کریستیانو ملحق کند تا امپراطوری جدیدی در تیمش به راه بیافتد . در چهارمین فصل ستاره پرتغالی ، یونایت دبه لیگ انگلیس رسید . رونالدو از رکورد خودش پیشی گرفت و 23 گل زد . این باعث شد که فرگوسن به فکر استفاده از او در ساختار های هجومی تر بیافتد . مربی اسکاتلندی می دانست که این بازیکن می تواند در بال راست یک جادوگر باشد . کریستیانو آن سال پس از ماجرای درگیری با رونی در جام جهانی به شدت تحت فشار بود .
بازیکن پرتغالی در فصل 08-2007 به اوج خود در یونایتد رسید و 42 گل زد که رکوردی باور نکردنی به نظر می رسید . چمپیونزلیگ و لیگ انگلیس را در آن سال کسب کرد . عملکردش به حدی خوب بود که توپ طلا و جایزه بهترین بازیکن سال فیفا را از آن خود کرد .
رونالدو در سال آخرش با یونایتد چهار جام برد که سومین قهرمانی پیاپی خود در لیگ انگلیس را کسب کرد اما در فینال چمپیونزلیگ در رم به بارسای گواردیولا باخت . پس از آن بازی ، کریستیانو تصمیم گرفت که دورانش را در اولدترافورد تمام کند . دو هفته بعد یونایتد اعلام کرد که با انعقاد قراردادی 80 میلیون پوندی این ستاره به رئال مادرید پیوسته است .   

 

فردیناند :" درون زمین با کریستیانو دوستی نخواهم داشت "

مرجع خبري رئال مادريد : ریو فردیناند ، مدافع منچستر یونایتد در مصاحبه با سایت یوفا در مورد بازی با رئال در چمپیونزلیگ صحبت کرد . مدافع انگلیسی گفت که خوشحال است که با کریستیانو مواجه می شود اما درون زمین شوخی نخواهد داشت . 
وی گفت :" با هم پیامک بازی کردیم اما درون زمین و در چنین بازی ، همه دوستی ها و صحبت ها فراموش می شوند . تا آخر بازی با هم صحبت نمی کنیم . هواداران منچستر هنوز او را دوست دارند . در سن کمی به این جا آمد و یکی از بهترین های جهان شد . در زمانی که در این جا بود همیشه با هواداران برخورد خوبی داشت و حالا هم همین طور است . "
فردیناند گفت که بازی رئال - یونایتد :"ممکن است که هر کسی را جلب کند چرا که یک بازی بزرگ است . ما باید همیشه در مکان درستی قرار گیریم و در کل زمین بتوانیم که دفاع کنیم . "
وی با یادآوری تقابل رائول با منچستر گفت :" مهار او کار خیلی مشکلی بود . باهوش ترین بازیکنی بود که مقابلش قرار گرفتم . به من گفت :" می خواهی مرا بگیری ؟ اگر این کار را کنی بازیکن دیگر از فضایی که من خالی کردم استفاده می کند . "   

   

ایوانز :" رونالدو نسبت به زمان حضورش در یونایتد عوض شده است "

http://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2013/02/11/champions/1360614093_024148_1360614311_noticia_normal.jpgمرجع خبري رئال مادريد : جانی ایوانز ، مدافع ایرلندی یونایتد در مصاحبه با آی تی وی در مورد بازی چهارشنبه با برنابئو صحبت کرد :" نمی توان این بازی را از نظر بازیکن مد نظر گرفت . باید حواسمان همیشه جمع باشد و از نظر ذهنی و بدنی آماده باشیم . فشارها زیاد است و همه نگاه ها به ما خواهد بود . اما فرصتی است تا توانایی هایمان را نشان دهیم . همه به جلو نگاه می کنند . " 
مدافع سرخها در مورد رونالدو نیز صحبت کرد :" بازیش نسبت به زمانی که در یونایتد بود عوض شده است . این جا گوش چپ یا راست بود اما در رئال متفاوت بازی می کند و بنا بر سبک بازی آنها در زمین حاضر می شود . مسلما نانی و کریستیانو هم در این بازی در اردوی ملی صحبت کرده اند . "
ایوانز ادامه می دهد :" بازیکنان زیادی در رئال هستند که می توانند برای ما مشکل ایجاد کنند . اما دنیا ما را نگاه می کند و باید آرام باشیم . "   

 

هیگوائین :"می توان روی ضد حملات به یونایتد ضربه زد "

http://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2013/02/11/champions/1360601233_966827_1360601483_noticia_normal.jpgمرجع خبري رئال مادريد : گونزالو هیگوائین ، ملی پوش آرژانتینی رئال مادرید به آنالیز بازی رفت مرحله یک هشتم نهایی چمپیونزلیگ مقابل یونایتد پرداخت . وی گفت :" تردیدی نیست که برای پیروزی به میدان می رویم . خوش شانس بودم که در بازیهای زیادی شبیه به این حضور داشتم و حقیقت این که حس خیلی خاصی دارند . اولین نکته این است که سعی کنیم برنده باشیم تا هواداران و خودمان را شاد کنیم . منچستر تیم مستحکمی است اما در ضد حملات می توان به آنها لطمه زد . " 
هیگوائین بردن در بازی رفت را کلیدی می داند و ادامه می دهد :" هدف ما بردن است اما اگر دروازه بان مان را بسته نگه داریم که چه بهتر . می دانیم که گل در خارج از خانه تاثیر زیادی دارد . تردیدی نیست که با تمام وجود برای صعود تلاش می کنیم . هواداران هم با ما هستند . تیم تلاش خود را می کند ، گاهی جواب می دهد و گاهی نه . "
ال پیپیتا افزود :" آنها منسجم بازیم ی کنند . بازی فشرده در بازیهای اروپایی مهم است و باید خیلی هماهنگ باشیم . با ضد حملات می توانیم به آنها لطمه بزنیم . "
مهاجم متعصب رئال افزود :" امیدوارم که برای تیمم تاثیرگذار باشم چرا که این نشان می دهد که همه چیز خوب بوده و توانسته ایم که نتیجه خوبی بگیریم . من زمانی به این جا آمدم که خیلی جوان بودم و حالا شش سال گذشته است . محبت زیادی برای این باشگاه قائلم . هواداران همیشه برخورد خوبی با من و هم تیمی ها داشتند . حس خوبی دارم . از گفتن در مورد خودم متنفرم اما خودم را بازیکنی جنگنده و سختکوش می دانم که همیشه سعی می کنم بهتر شوم . الگویم پدرم است . هم پست من نبود اما نزدیک ترین الگوی من است . برای سبک بازی این که هم پستم نبود به کمکم نیامد اما به من خیلی چیزها یاد داد که سعی کردم که با آن زندگی کنم . "   

   

صفحه 2587 از 3549

/div>
style=