چهارشنبه, بهمن 08, 1399
   
Text Size

منچستر یونایتد ، زادگاه فوتبالی رونالدو

مرجع خبري رئال مادريد : سر الکس فرگوسن مطمئنا تاثیرگذار ترین شخص در زندگی ورزشی کریستیانو رونالدوست . مربی اسکاتلندی در زمانی که فقط یک فصل در سطح اول بازی کرده بود و در 31 بازی پنج گل برای اسپورتینگ زده بود ، او را به خدمت گرفت تا مدتها در یونایتد حکمرانی کند . 
کریستیانو خیلی زود مسیرش را در فوتبال رقابتی انگلیس پیدا کرده . خوزه دنیس ، پدر اصلی او در سال 2005 فوت شد و در سال 2006 پس از درگیری که با وین رونی در جام جهانی 2006 داشت ، همه چیز در انگلیس بر علیه او شد اما در همه این لحظات ، فرگی بزرگترین حامی او بود .
فرگوسن ، رونالدو را در سال 2003 به خدمت گرفت . پس از بازی دوستانه میان اسپورتینگ و یونایتد او را پسندید . کریستیانو آن روز خط دفاع تیم انگلیسی را بیچاره کرد و یک گل هم زد تا هم مربی اسکاتلندی و هم دیوید گیل ، بدون تامل به سراغش بروند . البته توافقات قبلی شب قبلش انجام داده بود . فرگوسن با خورخه مندس و اسپورتینگ به توافق رسیده بود که برای این انتقال 12 میلیون پوند بپردازد . کارلوس کی روش ، دستیار وقت فرگوسن بود که او را آنالیز کرده بود و بازیش را پسندیده بود .
کریستیانو به منچستر رفت و قرارداد جدیدش را امضا کرد . شماره 7 بکام ، کانتونا و بست توسط فرگوسن برای او کنار گذاشته بود . اولین بازی رونالدو در لیگ انگلیس در بولتون بود . پانزده دقیقه بازی کرد و سه پاس گل داد .
پس از آن ، کریستیانو تبدیل به محبوب سکوهای اولدترافورد شد . گاهی اوقات به خاطر تکروی زیاده از حد از او انتقاد می شد اما سر الکس و هم تیمی هیاش هرگز به توانایی های مرد پرتغالی تردیدی نداشتند . در سال اولش جام حذفی را برد ، د رسال دومش هیچی نبرد و در سال سوم جام اتحادیه را کسب کرد .
فرگوسن تصمیم گرفت که رونی را به کریستیانو ملحق کند تا امپراطوری جدیدی در تیمش به راه بیافتد . در چهارمین فصل ستاره پرتغالی ، یونایت دبه لیگ انگلیس رسید . رونالدو از رکورد خودش پیشی گرفت و 23 گل زد . این باعث شد که فرگوسن به فکر استفاده از او در ساختار های هجومی تر بیافتد . مربی اسکاتلندی می دانست که این بازیکن می تواند در بال راست یک جادوگر باشد . کریستیانو آن سال پس از ماجرای درگیری با رونی در جام جهانی به شدت تحت فشار بود .
بازیکن پرتغالی در فصل 08-2007 به اوج خود در یونایتد رسید و 42 گل زد که رکوردی باور نکردنی به نظر می رسید . چمپیونزلیگ و لیگ انگلیس را در آن سال کسب کرد . عملکردش به حدی خوب بود که توپ طلا و جایزه بهترین بازیکن سال فیفا را از آن خود کرد .
رونالدو در سال آخرش با یونایتد چهار جام برد که سومین قهرمانی پیاپی خود در لیگ انگلیس را کسب کرد اما در فینال چمپیونزلیگ در رم به بارسای گواردیولا باخت . پس از آن بازی ، کریستیانو تصمیم گرفت که دورانش را در اولدترافورد تمام کند . دو هفته بعد یونایتد اعلام کرد که با انعقاد قراردادی 80 میلیون پوندی این ستاره به رئال مادرید پیوسته است .   

نظرات   

 
+8 #5 Nima Real 1391-11-24 11:56
نقل کردن Cris Joon CR7:
این بود سرگذشت یک ستاره ی تکرار نشدنی ::das
هیچوقت اون فینال جام ملت ها که خبر فوت پدرش رو بش دادن یادم نمیره ، کریس و اسکولاری با هم گریه میکردند ولی این بشر هرچی محکم میخوره زمین ، بهتر از قبل از زمین بلند میشه و کار خودش رو میکنه ::tazmایولـــــــــــ ـــــا خیلی خووووب گفتی پـــسر ::das
بازگو کردن
 
 
+13 #4 yashar 1391-11-24 08:19
مورینیو مربی خیلی بزرگی هستش.شاید از لحاظ فنی بهترین باشه تو دنیا.ولی برای کریس فقط یه مربی هستش.در صورتی که فرگوسن مثل پدرش بود.تو کریسمس که بازیکنای پریمیر لیگ استراحت نمیکنن،فرگی اجاز داد بود کریس بره پیش خونوادش.فرگی و مورینیو بهترین های تاریخ هستن
بازگو کردن
 
 
+11 #3 علي رونالدو 1391-11-24 06:54
عشق است سلطان
بازگو کردن
 
 
+22 #2 Cris Joon CR7 1391-11-24 06:47
این بود سرگذشت یک ستاره ی تکرار نشدنی ::das
هیچوقت اون فینال جام ملت ها که خبر فوت پدرش رو بش دادن یادم نمیره ، کریس و اسکولاری با هم گریه میکردند ولی این بشر هرچی محکم میخوره زمین ، بهتر از قبل از زمین بلند میشه و کار خودش رو میکنه ::tazm
بازگو کردن
 
 
+12 #1 leopard 1391-11-24 05:08
cr7 افسانه ای
بازگو کردن
 

اضافه کردن نظر


/div>
style=