شنبه, اسفند 09, 1399
   
Text Size

مورینیو 6-3 فرگوسن

مرجع خبري رئال مادريد : خوزه مورینیو در مقابل سر الکس فرگوسن . دوباره این دو مقابل هم قرار می گیرند . آخرین تقابلشان در چمپیونزلیگ 08-09 بود که مربی پرتغالی با اینتر در مقابل تیم فرگوسن قرار گرفت که البته در آن زمان ، مربی اسکاتلندی پیروز شد . اما به طور کلی امار به سود مربی فعلی رئال در بازیهای رو در روست . 
مورینیو و فرگوسن در لیگ انگلیس بارها مقابل هم قرار گرفتند اما قبل از آن ، اولین رویارویی دو تیم در سال 2004 بود . پورتو با مورینیو توانست که منچستر را در مرحله یک هشتم نهایی چمپیونزلیگ اوت کند . پورتو در خانه خود 2-1 برده بود و همه شانس را به تیم انگلیسی می دادند . اسکولز برای شیاطین سرخ گلزنی کرد اما کاستینیا در دقایق پایانی از اشتباه تیم هاوارد استفاده کرد و مسیر صعود پرتغالی ها را هموار کرد . مربی پرتغالی سه ماه بعدش در گلزن کرشن با غلبه بر موناکو قهرمان اروپا شد .
با چلسی نیز ، مورینیو روند شکست ناپذیری خود را برابر فرگوسن در چهار بازی اولش حفظ کرد . در اولین دوئل در لیگ انگلیس در 15-8-2004 ، آبی ها با نتیجه 1-0 برنده شدند . در لیگ کوپا نیز در لندن ، نتیجه 0-0 شد و مورینیو در منچستر 1-2 پیروز شد . در بازی برگشت لیگ انگلیس هم چلسی 1-3 پیروز شد تا مربی پرتغالی جام بزرگی را به استمفوردبریج ببرد .
سال بعدش ، بالاخره فرگوسن در هفتمین بازی خود مقابل مورینیو پیروز شد : 1-0 در لیگ انگلیس . اما چلسی در بازی برگشت 0-3 پیروز شد تا منچستر باز هم از قهرمانی در لیگ باز بماند .
فصل بعدش یعنی در فصل 07-2006 که دوره اوج کریستیانو در اولدترافورد بود ، منچستر دو تساوی را مقابل چلسی گرفت و قهرمان لیگ شد. اما در جام حذفی ، چلسی انتقام کرد و در فینال با گل دروگبا 1-0 پیروز شد . البته یونایتد در جام اتحادیه در ضربات پنالتی توانست که مورینیو را شکست دهد .
آخرین تقابل مورینیو و فرگوسن هم در سال 2009 بود . در مرحله یک هشتم چمپیونزلیگ ، مورینیو در سن سیرو به تساوی 0-0 مقابل فرگوسن رسید اما در اولدترافورد با گلهای کریستیانو و ویدیچ شکست خورد .   

نظرات   

 
+15 #3 سردار شهرار 1391-11-24 18:10
رفت و برگشت مال ماست
3-8 به نفع مورینیو
بازگو کردن
 
 
+55 #2 ُُSajad_Extra 1391-11-24 15:30
مورينيو امسال از تيم بره بازم 4 سال طول خواهد كشيد تا جام بگيريم !!!

با اين وضع داوري هاي اسپانيا و تباني يوفا بهتريم مربي فقط مورينيو ميتونه باشه

امسالم تو ليگ نتيجه نگرفتيم خداييش تيممون همش مصدوم و محروم ميده و بدشانسي آورديم كه ختافه ميبره ما رو !!!
بازگو کردن
 
 
+42 #1 cr7 1391-11-24 15:25
اگه كسي بگه مورينيو بهترين مربي جهان نيست بايد به سالم بودن مغزش شك كرد.

مورينيو با فاصله زيادي حتي از فرگوسن هم بهتره بعد اونوقت بعضي ادم هاي احمق ميان خوزه رو با گوارديولاي كچل كه چند وقت پيش رفت يه تيم حاضر اماده رو تحويل گرفت مقايسه ميكنن
بازگو کردن
 

اضافه کردن نظر


/div>
style=