مرجع خبری رئال مادرید : فلورنتینو پرز و کریم بنزما در مراسم وداع مهاجم فرانسوی با رئال سخنرانی هایی داشتند.  بر خلاف چنین مراسم هایی که معمولا با اشک همراه می شوند، بنزما که شخصیتی همواره خونسرد و پوکرفیس داشته است، از نظر ظاهری چندان ناراحت به نظر نمی رسید و با لبخند و خوشحالی با رئال مادرید وداع کرد. عدم حضور خبرنگاران و عدم برگزاری کنفرانس مطبوعاتی باعث می شود که این مراسم چندان هم به یاد ماندنی نباشد. صحبت های خود بنزما نیز بیش از حد سرد بود به شکلی که سخنرانی خود پرز به مراتب احساسی تر از او بود.

بنزما گفت :” سخت است که با این همه احساس صحبت کنم اما از رئال مادرید و هم تیمی هایم تشکر می کنم. مسیر خوبی در زندگی ام داشتم. خوش شانس بودم که به رویای بچگی ام رسیدم. هرگز رئال مادرید را فراموش نمی کنم. غیرممکن است. این بهرتین باشگاه تاریخ است اما فکر می کنم که امروز زمان رفتن و اشنایی با افراد دیگر بود. همان طور که در اولین روزم گفتم: یک، دو، سه… هالا مادرید. به آنچلوتی هم می گویم که از تو خیلی چیزها یاد گرفتم و ممنونم.”

فلورنتینو پرز مدیر رئال مادرید هم در این مراسم گفت:”روز بسیار مشکلی برای من  است. خاطرات و احساسات این چهارده سال در یادم زنده می شود. از زمان اعلام جدایی کریم، احساسات ناراحتی شدید را در میان رئالی ها و در میان هواداران فوتبال دیدم که با جادوی فوتبالیستی نظیر کریم، احساساتی شده بودند. در این جا موانع زیادی را پشت سر گذاشتیم. فشار عبور از بهترین باشگاه دنیا را پشت سر گذاشتیم. تو یک فوتبالیست متفاوت بودی. درست است که برخی طول کشید که این را درک کنند. تو یک الگو  به عنوان یک هم تیمی از نظر تواضع، برتری طلبی و رهبری هستی. با پیراهن ما در همه مکان های دنیا کارهای خارق العاده ای انجام دادی. هرگز رئالی ها این را فراموش نمی کنند. همه ما به تو افتخار می کنیم. در سن کمی به این جا آمدی و به یک نماد و یکی از اسطوره های تاریخ ما تبدیل شدی. امروز یک بازیکن عادی جدا نمی شود بلکه با یکی از خارق العاده ترین بازیکنان تاریخمان وداع می کنیم. تو به خاطر گلهایت در فصل گذشته فاتح چمپیونزلیگ شدی. ممنون کریم، به خاطر این داستان عاشقانه فوتبال که با هم تجربه کردیم و حالا دیگر ابدی است. کریم نمادی از فداکاری و همدلی در باشگاه ما بود. به عنوان مدیر باشید بگویم که در  همه این سالها هیچ ابهامی در مورد رفتارت وجود نداشت. تو این حق را به دست آوردی که در مورد تقدیرت تصمیم بگیری. آینده فقط متعلق به خود توست و ما باید به تو احترام بگذاریم.”