مرجع خبری رئال مادرید : از همان بازی فصل گذشته میان رئال مادرید و والنسیا و اتفاقاتی که برای وینیسیوس رخ داد، مشخص بود که بازی دو تیم در این فصل در مستایا یک بازی جنجالی خواهد بود.

در حقیقت تنش در مورد این بازی از هفته ها پیش آغاز شده بود. در حالی که اتوبوس رئال مادرید مسیرش را عوض کرده بود تا به هواداران والنسیا برخورد نکند، آنها برای رئال کمین کرده بودند و فریاد می زدند:” لعنت بر رئال مادرید. لعنت بر نتفلیکس. نتفلیکس کجاست؟”  البته با وجود همه این هیاهوها، رئال مادرید از مسیری جایگزین به ورزشگاه رسید تا دست هواداران والنسیا به آنها نرسد. در حقیقت مقامات امنیتی برای جلوگیری از تنش، این تصمیم را گرفته بودند.

هواداران والنسیا بنرهایی تحت عنوان “پینوکیو” را هم آماده کرده بودند. این بنر نه تنها علیه وینیسیوس بلکه  علیه پیتر لیم مالک سنگاپوری والنسیا آماده شده بود که در میان هواداران خیلی منفور است. روی یکی از این بنرها، تصویری از وینیسیوس با بینی پینوکیویی کشیده شده بود که روی آن نوشته شده بود:” به پینوکیو اهمیتی نمی دهم،  لیم برو خانه!” البته مقامات در مستایا اجازه  ورود این بنرها به ورزشگاه را ندادند.

باشگاه والنسیا پیش از بازی، بنری را به نمایش در اورد که روی آن نوشته شده بود که این باشگاه با هر گونه تبعیض مخالف است. در واقع والنسیا به تازگی به کمپین مبارهز با توهین و نژادپرستی ملحق شده است. آنها هوادارانی که در بازی قبلی در مستایا شعارهای نژادپرستانه داده بودند را به صورت مادام العمر اخراج کرده اند.

در زمان ورود هواداران رئال مادرید به مستایا، سوتهای ممتد شنیده می شد و آنچلوتی و وینیسیوس در زمان اعلام نامشان توسط بلندگوی ورزشگاه به شدت هو شدند. در حقیقت کارلتو فصل گذشته از وینی حمایت کرده بود  و به همین خاطر هو شده بود.

در جریان بازی هر بار که وینیسیوس صاحب توپ می شد، کل مستایا شعار می داد:” وینیسیوس تو چقدر احمقی” تا این بازیکن را تحت فشار بگذارد. وینی البته سعی می کرد که در شروع بازی، روی کار خودش تمرکز کند.  ستاره برزیلی در آخرین لحظات نیمه اول، گل تساوی را زد. وینی تصمیم گرفت که مشت خود را به سکوی آسمان بگیرد و رو به هواداران افراطی والنسیا خوشحالی کند.   این حرکت وینیسیوس نمادی از “قدرت سیاهان بود” نمادی از مبارزه با نژادپرستی که برای اولین بار در المپیک 1968 در مکزیک مورد استفاده قرار گرفت. در آن زمان تامی اسمیت پس از کسب مدال طلای مسابقات دو و میدانی به همراه جان کارلوس که مدال برنز را کسب کرده بود، مشت خود را در زمان پخش سرود آمریکا به سوی  اسمان برد. این حرکت در کل دنیا مورد توجه قرار گرفت تا به بی عدالتی علیه ساهپوستان اشاره کند. وینیسیوس نیز پس از اولین گلش در مستایا از آن حرکت یاد کرد که هواداران والنسیا به شدت او را هو کردند.

جنجال بعدی وینیسیوس با هواداران والنسیا مربوط به گل دومش بود. بازیکن برزیلی که با دبلش از هواداران والنسیا انتقام گرفته بود، با خشم خوشحالی می کرد و دستش را پشت گوشهایش گرفت و به سوی هواداران والنسیا رفت. البته خود بازیکنان رئال نیز از وینی خواستند که آرام باشد و بی خیال کل کل شود. براهیم، مودریچ و کاماوینگا برخی از بازیکنانی بودند که از او خواستند تا آرامش داشته باشد. وینی بعد از آن با آنچلوتی و همچنین پتر فدریکو و  هوگو دورو بازیکنان والنسیا صحبت کرد.

وینیسیوس در هر صورت با دبل خود از مستایا انتقام گرفت. در حقیقت این بازیکن در یازده تقابلی که با والنسیا داشته، هشت گل زده و این تیم به حریف محبوبش در فوتبال اسپانیا تبدیل شده است! وینیسیوس تا کنون فقط سه بار به عنوان یازیکن میزبان در لالیگا دبل کرده که همگی در ایالت والنسیا بوده : مقابل لوانته  و الچه در 2021 و مقابل والنسیا در 2024.