مرجع خبری رئال مادرید: توماس رونکرو سردبیر آس در مورد بازی رئال مادرید و والنسیا نوشت.

جو داوری
تیتر این مقاله، کپی رایتی متعلق به من را ندارد. متعلق به خوان لاپورتا و  ژاوی هرناندز است که تورنمنت ما را پس از بازی رئال مادرید و آلمریا این گونه توصیف کردند. در آن زمان، می خواستند که حواس ها را از فاجعه نگریرا پرت کنند و جوی را ایجاد کردند که به رئال مادرید ضربه زد و دیدیم که چطور شش امتیاز مقابل اتلتیکو، رایو و والنسیا با اشتباهات فاحش داور علیه صدرنشین در این سه بازی از دست رفت. در دربی، ده بورخوس بنگوئچا سه پنالتی را ندید. یکی سائول روی لوکاس و دو تای دیگر ساویچ و یورنته روی بلینگام. در وایکاس نیز دو پنالتی انجام شد، یکی به خاطر هل داده شدن کاماوینگا توسط ایسی و دیگری به خاطرخطای اسپینو روی رودریگو. در والنسیا ام ااوج کار بود. گل مردود بلینگام در حالی که توپ روی هوا بود و داشت روی سر بازیکن انگلیسی فرود می آمد، به قول انچلوتی بی سابقه بود، او بسیار اخلاقمدار رفتار کرد و خشم خود را پنهان کرد اما نمی توان اتفاقی که رخ داد را ندید.

خسوس خیل مانزانو
دالور اهل اچرمادورا که سه پنالتی علیه رئال در مستایا در سال 2020 گرفته بود، به جمع اسطوره های سیاه تاریخ رئال از نظر اشتباهات داوری ملحق شد، از کیلومتر صفر می توانیم با دو لالیگای تنه ریف در 1992 و 1993 شروع کنیم (گارسیا ده لوزا و گارسیا ردوندو می دانند که چه می گویم) و به رسوایی داوری خسوس خیل مانزانو می رسیم. زمانی که مودریچ کرنر را ارسال کرد و مامارداشویلی دفع کرد، هوگو دورو به داور گفت که سوت پایان را بزند اما داور به او گفت که بازی ادامه دارد. توپ به براهیم رسید و سانتر کرد و در مزانی که بلینگا مآماده زدن ضربه سر می شد، خسوس خیل مانزانو سوت پایان را زد. بازیکنان رئال مادرید باور نمی کردند. جود می گفت “گل لعنتی” بود و کارت قرمز گرفت. کارواخال دیوانه شده بود. آنچلوتی با خشم، آدامس می جوید و از خیل مانزانو توضیح می خواست. موسکرا با خشم به سرش می کوبید چون فکر می کرد که تیمش شکست خورده است. شگفت انگیز است که در دقیقه 90، هفت دقیقه وقت اضافه داده شد. در دقیقه 90:24 ، خسوس خیل یک پنالتی روی هوگو دورو ابداع کرد که توسط مونوئرا مونترو در اتاق داور ویدیوی تصحیح شد. داور به مانیتور نگاه کرد و بازی از دقیقه 94:35 از سر گرفته شد و بدین ترتیب دو دقیقه و ده ثانیه باید به وقت بازی اضافه می شد و بازی باید تا دقیقه 99 ادامه پیدا می کرد. خسوس خیل به شکل عجیبی یک دقیقه از بازی را خورد و اگر وقت قانونی را می گرفت، گل بلینگام تایید می شد و همه خوشحال می شدیم. از اتفاقات یکشنبه در سن مامس می ترسم. درست است که لاپورتا و ژاوی به خواسته خود رسیده اند. رئال مادرید سه داوری ناخوشایند را داشت و شش امتیاز از انها گرفته شد. حالا لالیگا زنده شده است، دیگر تقلبی در کار نیست، آقایان؟

دبل وینیسیوس
دو تیم در روزهای قبلش رایط را ارام کردند تا خبری از توهین های نژادپرستانه ای نباشد که وینیسیوس یک سال پیش توسط گروهی از هواداران والنسیا دریافت کرد. تنها استثنا مربوط به ضلع هواداران افراطی بود که شعار “احمق” می دادند. هر توهینی ناخوشایند است و وینیسیوس با فوتبال جوابشان را داد. دو گلی که به صدرنشین زندگی دادند. وینیسیوس باید هیاهو را فراموش کند، در تله نیافتد و کار خودش را انجام بدهد: باید درون زمین یک بازیکن خارق العاده باشد.

خشم
اگر بگویم که هرگز چنین خشمی را از دوستانم ندیدم بودم، راست است چرا که هرگز این همه پیامی که بعد از گل جود دریافت کردم را نگرفته بودم. واتس اپم داشت منفجر می شد. اگر برعکسش رخ داده بود، مستایا منفجر می شد. خسوس خیل مانزانو کار بی سابقه ای مرتکب شد.