مرجع خبری رئال مادرید : مارکا گزارش داده است که داویده آنچلوتی و فرانچسکو مائوری، دستیاران آنچلوتی وضعیت آنالیز تقابل با سیتی را به عهده داشته اند و این مسئولیت را داشته اند تا نقاط ضعف و قوت ت حریف را آنالیز کنند.

در حقیقت دستیارن آنچلوتی تصمیم گرفته اند که بازی سیتی و آرسنال را به طور ویژه آنالیز کنند. در حقیقت آنها به این نتیجه رسیده اند که بسته بازی کردن، یکی از راه های متوقف کردن سیتی است. در حقیقت آرسنال، هجده روز پیش در اتحاد توانست از سیتی مساوی بگیرد که کادر فنی رئال از آن بازی برای غلبه بر تیم گواردیولا الگو گرفت.

رئال مادرید توانست برای دوازدهمین بار در چهارده سال اخیر به نیمه نهایی چمپیونزلیگ راه پیدا کند که یکی از دلایلش، فرمول شگفت انگیزی بود که تیم برای بازی با سیتی انتخاب کرد و به همین واسطه توانست پرستاره ترین تیم اروپا را حذف کند.

کار دفاعی فوق العاده رئال مادرید حاصل ایده پردزای درست آنچلوتی و بازیکنانش بود. ارسنال در آن بازی به تساوی بدون گل رسید.  آرتتا از دو خط دفاعی مختلف استفاده کرده بود و تیمش از جلو، حریف را پرس می کرد. رئال نیز همین روش را تکرار کرد  والورده و کارواخال سعی می کردند که با همدیگر همکاری کنند، وینیسیوس مامور مهار رودریگو بود، ناچو سراغ هالند رفته بود، بلینگام روی ضربات ایستگاهی حواسش به بازیکن نروژی بود، مندی جلوی برناردو سیلوا را گرفته بود و بدین ترتیب همه چیز تحت کنترل بود.

آرتتا در آن بازی کلا شش شوت  داشت که دو تایش در چارچوب بود در حالی که تیم گواردیولا دوازده شوت زد و هشت تایش در چارچوب بود. تملک توپ در آن بازی، 73 به 27 به سود سیتی بود. سیتی 700 پاس داد و آرسنال 269 تا.  در بازی شب گذشته، سیتی 33 شوت زد که 9 تایش در چارچوب بود و رئالی ها هشت شوت زدند که سه تایش در چارچونب بود. سیتی 920 پاس داد و رئال 457 تا. تیم آنچلوتی 32 درصد تملک توپ داشت و حریفش 32 درصد.