مرجع خبری رئال مادرید : امباپه هیچ برنامه ای برای صحبت کردن در مورد رئال مادرید ندارد و ترجیح می دهد که گام اول از سوی رئال برداشته شود.

در حقیقت امباپه از زمان اعلام رسمی جدایی خود از پی اس جی، چندین بار مقابل رسانه ها قرار گرفته اما هرگز در مورد رئال مادرید صحبت نکرده است. این سکوت، یکی از استراتژی های تعیین شده توسط امباپه و نزدیکانش است. از طرفی رئال مادرید نیز ترجیح می دهد که آرامش خود را حفظ کند و برای این موضوع، دو دلیل وجود دارد: یکی پرت نشدن حواس تیم از فینال لندن و دیگری تشدید نشدن اختلافات با پی اس جی.

به همین خاطر رئال مادرید و کیلیان با همدیگر به توافق رسیده اند که در این هفته با آرامش و سکوت حرکت کنند. این سکوت تا روز 14 خرداد و بعد از فینال چمپیونزلیگ ادامه خواهد داشت  و بعد از آن روند رسمی شدن انتقال  آغاز میشود.

امباپه در دو مصاحبه اخیرش سع یکرده که از صحبت در مورد آینده اش و رئال مادرید طفره برود و فقط مادرش گفته است که “همه شما از اینده پسرم خبر دارید.” در واقع این استراتژی امباپه و رئال مادرید است که فعلا چیزی را اعلام نکنند.

امباپه تا 30 ژوئن بازیکن پی اس جی محسوب می شود و بعد از آن می تواند به صورت رایگان به رئال مادرید بیاید. البته رئوال قبل از آن می تواند استخدام این بازیکن را انجام بدهد اما مراسم معارفه او به اجازه پی اس جی بستگی دارد و اگر پاریسی ها اجازه ندهند، این بازیکن بعد از یورو معارفه می شود.

این سکوت در میان اعضای رئال نیز وجود دارد و قرار نیست که بازیکنان یا کادر فنی رئال در مورد امباپه صحبتی داشته باشند. دوشنبه روزی است که رسانه ها به زمین تمرین رئال می آیند و در آن روز بازیکنان رئال ترجیح می دهند که در این باره صحبت نکنند و تمرکزشان روی فینال باشد.