مرجع خبری رئال مادرید: کارلو آنچلوتی سرمربی ایتالیایی رئال مادرید در  کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی با بتیس صحبت کرد.

کروس:” فکر نمی کنم که تصمیم مشکلی برای او بوده باشد. بازیکنان باتجربه و اسطوره ها باید خودشان مقصدشان را انتخاب کنند. تونی این تصمیم را گرفته و باید به آن احترام گذاشت. باید به بهترین شکل با او وداع کنیم. او مردی جسار و با شهامت است.  ”

پیدا کردن جایگزین برای کروس:” پیدا کردن جایگزین برای چنین بازیکنی تقریبا غیرممکن است ام اتیم منابع خود را با بازیکنان جوان دارد تا مسئولیت ها را بپذیرند و راه ده سال اخیر را ادامه بدهند. هر سال قطعاتی جدا می شوند اما جو تیم، رفتار و تعهد حفظ می شود. سعی می کنیم که جو را سالم نگه داریم اما فکر نمی کنم که تصمیم  دشواری برای او بوده باشد.”

با کروس در مورد ماندنش صحبت کردی؟” در مورد صتیممش مطمئن بود. چنین وداعی ایده آل است. بعد از آن باید شهامت انجامش را داشته باشی. سخت است که بازیکنی با توانایی های او را پیدا کنیم و به آن فکر نمی کنیم. طوری برای بازی اماده می شویم که بهتر شویم. این که بتوانیم نظرش را تغییر بدهیم، آسان نبود. خبری از اشک نبود.”

چرا کروس بی همتاست ؟” روند فوق العاده ای داشته و بسیار باثبات بوده و افتی نداشته است. یکی از معدود بازیکنانی است که به خوبی بازی را مدیریت می کند. دقتش در پاسها فوق العاده است. در فوتبال نقش مهمی داشته و یکی از بهترین هافبک های تاریخ است.”

مصدومیت شوامنی:” حضورش در فینال منتفی است ام ابه یورو میردس.”

ماریو مارتین فصل آینده شانس های بیشتری خواهد داشت ؟” خوب رشد کرده است. می تواند بخشی از تیم باشد. کیفیت و رفتار مناسبی دارد. او و بقیه محصولات آکادمی باید به آینه فکر کنند.”

ناچو ممکن است بماند؟” هنوز تصمیمی نگرفته و منتظر هستیم اما عجله ای نداریم. پس از پایان فصل می تواند تصمیم خود را بگیرد. حالا نظرش این است که برای کسب پانزدهمین چمپیونزلیگ تلاش کند.”

حضور امباپه در المیک:” وارد چنین بحثی نمی شوم. المپیک را دوست دارم و می توانم ورزشکاران ایتالیایی را در این مسابقات ببینم.”

بازی با بتیس:” برای فینال آماده می شویم. این هفته خوب تمرین کردیم .این پایان لالیگاست و می خواهیم پایان خوبی داشته باشیم .در لالیگا از ابتدا تا  انتها خوب بودیم. باید با یکی از اسطوره های باشگاه وداع کنیم و روز مهمی است. با شایستگی لالیگا را بردیم و امتیازات زیادی کسب کردیم.”