مرجع خبری رئال مادرید : رئال مادرید در روز دوازدهم خرداد می تواند پانزدهمین چمپیونزلیگ خود را کسب کند اما درست ده سال پیش در چنین روزی، رئال مادرید دهمین قهرمانی اروپایی خود را کسب کرد و طلسم دوازده ساله را شکست.

در حقیقت دسیما به شکلی حماسی آمد و شروع یکی از طلایی ترین دوره های تاریخ رئال مادرید بود. رئال مادرید بعد از آن بین سالهای 2016 تا 2018 به سه قهرمانی متوالی اروپا رسید، در سال 2022 به دسیموکوارتا رسید و امسال در مسیر دسیموکینتا قرار دارد.

برای خیلی از هواداران همچون بازی 24 می 2014 در لیسبون، خاص ترین فینالیست که تجربه کرده اند. رئال مادرید پس از سالها بالاخره طلسم قهرمانی اروپا را شکست ، آن هم در حالی که به دراماتیک ترین شکل ممکن قهرمان شد. رئالی ها تا دقیقه 92:48 جام را در مقابل رقیب سنتی یعنی اتلتیکو از دست رفته می دیدند تا این که سرجیو راموس گلی طلایی را به ثمر رساند.

تیم آنچلوتی در آن فصل مقتدرانه تا فینال رسیده بود و شالکه، دورتموند و بایرن مونیخ را در هم کوبیده بود اما در آن شب در لیسبون، شرایط خیلی سخت پیش می رفت. گل راموس اما همه چیز را عوض کرد و بعد از آن مارسلو، بیل و رونالدو گلهای بعدی را زدند تا رئال مادرید پیروزی شیرینی را کسب کند.

سرجیو راموس به بهانه دهمین سالگرد دهمین قهرمانی اروپایی رئال از آن بازی یاد کرد:” این کرنری بود که برادرم لوکا در دقیقه ای ارسال کرد که همه می دانید. آن صحنه ای بود که در ماه های قبل برایش تمرین کرده بودیم. او باید توپ را به جایی می فرستاد که از قبل می دانستیم و می دانست که می تواند روی من حساب کند. گودین مامور مهار من بود و  سعی کردم که کمی جایم را با رونالدو عوض کنم و این باعث شد که گودین کمی گیج شود و من به سمت نقطه پنالتی رفتم تا ضربه ای بی همتا و تاریخی را برای رئال مادرید و خودم بزنم. شناخت من و لوکا از همدیگر عالی است. گاهی نیازی نیست که حتی با هم صحبت کنیم. با یک نگاه همدیگر را درک می کنیم. هیچ کس به توانایی های او تردیدی ندارد. او توپ را هما نجایی فرستاد که قرار گذاشته بودیم و من طوری حرکت کردم که روی نقطه پنالتی تنها باشم. بعد از آن عالی ضربه زدم.

راموس در ادامه بیان کرد:”از آن لحظه فوران احساسات، غرور و شادی را به یاد دارم. در آن لحظه شاید یک نفر به درستی درک نکند که چه کاری انجام داده است. به مرور زمان مفهوم آن گل را بیشتر درک کردم. لحظه ای فراموش نشدنی بود و هر بار که آن را می بینم، لذت می برم. وقتی که کرنر ارسال شد، شاید همیشه در گوشه ذهنت فکر کنی که به نتیجه نمی رسد. در آن لحظه یاد پدربزرگ و مادر بزرگم افتادم. هر بار که می پرم و شانس گل وجود دارد، همیشه یاد آنها، خانواده ام، والدینم، برادرم، خواهرم، همسرم و بچه هایم می افتم. صادفانه در آن لحظات فکر می کردم که گل می زنیم. اصلا فکر نمی کردم که بازی با همان نتیجه 1-0  تمام شود. امید آخرین چیزی است که از دست می ورد و از این بابت مطمئن بودم. این لحظه ای فراموش نشدنی بود. فکر می کنم که مهمترین لحظه دوران فوتبالم بود. این افتخار و غرور شگفت انگیزی است که بتوانم  در چنین لحظه ای بخشیا ز تاریخ رئال مادرید باشم و در فینال چمپیونزلیگ بتوانم نقش تعیین کننده ای داشته باشم و در نهایت این فرصت را پیدا کردیم تا کار را به وقت اضافه بکشانیم. همه اما دقیقه 93 را به یاد خواهند داشت. آن بازی   و آن جام شروع یک دوران بود و افتخرا می کنم که توانستم نقش مهمی داشته باشم و در شروع دورانی طلایی و کسب جامهایی نقش داشته باشم که همچنان ادامه دارم. ”

کاپیتان اسطوره ای رئال مادرید گفت:” همچنان دوستانم، همسرم ، بچه هایم و والدینم از آن لحظه یاد می کنند و وقتی که با هم هستیم و  آن لحظه پخش می شود… بخشی از تاریخ رئال مادرید را می بینیم که مهمترین باشگاه دنیاست و این شانس را داریم که تا ابد در ان جا باشیم. این یک جنون محض بود. فکر می کنم که هزاران پیام در واتس اپ دریافت کردم و عذرخواهی می کنم اگر نتوانستم به برخی از آنها جواب بدهم. به همین خاطر از همه به خاطر پیام ها و تماس هایشان تشکر می کنم. خاص ترین پیام از جانب پسرم بود که برایم نوشت:” عزیزم، به تو افتخار می کنم. عاشقت هستیم.” در آن زمان سرجیو جونیور به تازگی متولد شده بود و به همین خاطر همسرم نمی توانست کنارم آن باشد. آن پیام برایم خیلی مهم و ارزشمند بود. بعد از آن دو روز جشن گرفتیم و به نظرم کافی نبود. باید بیشتر جشن می گرفتیم. یادم است که پرز به من گفت:”سرجیو، تبریک، می دانی که دسیما متعلق به توست.”