مرجع خبری رئال مادرید : رئال مادرید در پنجمین حضورش در ضربات پنالتی در جام باشگاه های اروپا به سومین بردش رسید. سیتی دو حضور قبلی خود در پنالتی ها را با پیروزی به پایان رسانده بود و این بار شکست خورد.

رئال مادرید در هر شش بار اخیری که کارش در چمپیونزلیگ به ضربات پنالتی کشیده شده، پیروز شده است. این روند با شکست مقابل بایرن در سال 2012 در ضربات پنالتی کشیده شد و از آن به بعد هر بار که کار رئال به وقت اضافه یا پنالتی کشیده شده، در اروپا پیروز شده است.  تا پیش از بازی با سیتی آخرین باری که رئال در خانه حریف در اروپا در وقت اضافه شرکت کرده بود، به ورزشگاه دل آلپی و تقابل با یوونتوس در 19 سال پیش برمی گشت.رئال مادرید تا کنون در شکل کنونی چمپیونزلیگ هشت بار در وقت اضافه حضور پیدا کرده و از این حیث با چلسی برابر است و رکورد دار است.

از سویی کوین دی بروینه در بازی شب گذشته به رکورد چهار گل و چهار پاس گل مقابل رئال مادرید رسید .در کل تاریخ چمپیونزلیگ هیچ بازیکنی روی حداقل هشت گل به صورت مستقیم علیه رئال تاثیر نگذاشته بود.

رئال مادرید در 23 بازی اخیری که در جام باشگاه های اروپا در خارج از خانه در نیمه اول پیروز شده، 21 برد و دو یک تساوی داشته و هرگز نباخته است.در حقیقت بازی شب گذشته در وقت قانونی با تساوی به اتمام رسید اما در نهایت رئال مادرید در ضربات پنالتی پیروز شد.

رئال مادرید برای هفدهمین بار در تاریخش به نیمه نهایی چمپیونزلیگ (در شکل کنونی) راه پیدا کرد. بایرن مونیخ با سیزده حضور فعلا در تعقیب رئال است.