مرجع خبری رئال مادرید : جود بلینگام ستاره انگلیسی رئال مادرید در کمتر از شش ماه از زمان انتقالش به تیم توانسته به یکی از اسطوره های تیم تبدیل شود. او به طرز عجیبی ترکیبی از همه ستاره های رئال مادرید است.  به طور مثال، بلینگام از نظر تکنیک بازی شباهت زیادی به بلینگام دارد. او از نظر  قدرت گلزنی به شدت شبیه رونالدو نازاریو و کریستیانو رونالدو است و مثل این دو ضربات آخر را می زند، از نظر قدرت تبلیغاتی به هموطنش دیوید  بکام شباهت دارد، از نظر روحیه جنگندگی و اراده بالایی که دارد، شبیه رائول است چرا که از جنگیدن سیر نمی شود و از نظر فداکاری دفاعی و جنگیدن برای تیم نیز به کلود ماکلله شباهت دارد چرا که از دویدن برای تیم خسته نمی شود! آس گفتگویی با  اسطوره های رئال مادرید داشته که همگی از بلینگام تعریف و تمجید کرده اند:

پیری:” به عنوان یک انسان، شخصیت فوق العاده ای دارد چرا که مودب است و شخصیت برنده ای دارد. یک هم تیمی عالی است و از نظر سبک بازی بسیار کامل است. قدرت رهبری بالایی دارد، سختکوش است، دید خوبی دارد و در خدمت تیمش است. دیدن بازی و تعهدش به تیم فوق العاده است. مدتها بود که بازیکنی که این قدر کامل باشد را ندیده بودم.  ما رئالی ها خوش شانس هستیم که او را در تیم خود داریم.”

میاتوویچ:” نحوه هماهنگ شدن، بازی کردن و ارتباط کردنش با هم تیمی ها بسیار مهم است. او در تیمی بازی می کند که بازیکنانش پنجبار قهرمان اروپا شده اند اما رفتارش فوق العاده است. از اولین لحظه با رئالی ها ارتباط برقرار کرده است که این نشان می دهد که بسیار باهوش است و تقدیرش برای بازی در رئال مادرید نتوشته شده است. هنوز باور نمی کنم که چه اتفاقی در موردش رخ داده است. ذو ماه از شروع مسابقات می گذرد و مثل یک باتجربه رفتار می کند. طوری رفتار می کند که انگار ده سال است که در این جا حضور دارد. ما آنهایی که در این باشگاه بازی کردیمن، می دانیم که هماهنگ شدن خیلی مشکل است. این مسئله ایست که گویای چیزهای زیادی در موردش است اما جدا از گلها و بازی او، رفتار و هماهنگی او با باشگاه و هواداران نظرم را جلب کرده است. هیچ کس این قدر سریع، زود و خوب هماهنگ نشده بود.”

کاماچو:” در حال حاضر یک بازیکن عالی است. حضور در تیمی نظیر رئال مادرید را کم داشت تا با وجود این که سن کمی دارد، بتواند به بالاترین سطح فو.تبال حرفه ای برسد. او توانایی هایش را در رئال مادرید و تیم ملی انگلیس نشان داده است. با سنی که دارد، سالهای زیادی پیش رویش دارد. بازیکن مدرنی است که دوست دارد در هر تایم یحضور داشته باشد.  البته باید در موردش صبر و آرامش داشته باشیم. می تواند در هر لحظه ای نامب وان شود و این نکته فوق العاده ایست. آینده بزرگی را برایش پیش بینی می کنم اما باید تاکید کنم که در موردش باید آرامش داشته باشیم.”

میشل:” خیلی ساده است: او خارق العاده است. در باشگاهی بسیار بزرگ بازی کرده است و هر دو طرف از وجودش لذت می برند. این اولین باری نیست که این اتفاق برای بازیکنی در این سطح رخ می دهد و این اولین باری نیست که این اتفاق در رئال مادرید رخ می دهد. او فوق العاده است و با حمایت باشگاه به خوبی توانایی هایش را  نشان داده است. خرید او تصمیم درستی بوده است.”

گوتی:” کامل ترین هافبک فوتبال مدرن است. بازیکنی است که همه ویژگی ها برای بازی کردن را در فوتبال مدرن دارد. بسیار باکیفیت است، قوای بدنی بالایی دارد، به خوبی پاسکاری می کند و از خط هافبک به حملات اضافه می شود. در حال حاضر گلهای زیادی می زند. سبک بازی، کاریزما و هماهنگ شدنش در برنابئو باعث شده تا به یک لیدر در رختکن تبدیل شود. او خرید بزرگی از جانب پرز بوده است. بازیکنی است که از اولین لحظه می دانست که می خواهد به رئال مادرید بیاید و تنها هدفش همین بوده است. این باعث شده تا توسط هواداران بیشتر مورد تجلیل قرار بگیرد. او بازیکنی است که نشان داده که رویایش بازی در این باشگاه است. همه مشخصه های لازم را دارد تا تاریخ سازی کند.”

مورینتس:” جوانی و اثرش در تیم خیلی مشهود است. بازیکنانی هستند که به تیم ملحق می شوند، دو بازی خوب انجام می دهند و دیگر کاترشان تمام می شود. او یک فصل بسیار باثبات داشته است. با هواداران رابطه خوبی دارد و خوشحال به نظر می رسد. جود با وجود سن کمش می تواند لیدر تیم باشد. استعداد فوق العاده ای دارد. وقتی تو پرا برمی دارد، این حس ایجاد می شود که اتفاقی رخ خواهد داد. او بسیار سریع و باهوش است و به همین خاطر است که گلهای زیادی زده است. بازیکنی نیست که در خط هافبک بماند و جلو نکشد بلکه هرگز راضی نمی شود. همیشه به خوبی جایگیری میک ند و وارد محوطه جریمه حریفان می شود.”

آلوارو بنیتو:” بسیالر بهتر از چیزی است که انتظارش را داشتیم. می توانستیم تصور کنیم که بازیکن بزرگی خواهد بود اما فراتر از هر توقعی بوده است. جرئت ندارم که بگویم دقیقا چه ویژگی هایی دارد چرا که از همه نظر عالی است. هر کاری که درون زمین انجام می دهد، فوق العاده است. گل می زند، کاریزما دارد، پاس می دهد، باهوش است و قوای بدنی دارد. همه چیز دارد.”